Click to listen highlighted text!
Seniorzy

21 kwietnia odbył się kolejny wieczorek taneczny z muzyką rockową na żywo w wykonaniu naszego zespołu J&B i przyjaciele. Wieczór uświetniły artystycznym występem tancerki z grupy PW Dance „Womenki”. Chętne do nauki tańca Panie mogą dołączyć do tego zespołu. Dorośli mogą zapisać się też do zespołu pod nazwą „Szczęśliwi w tańcu” (latino). Już następnego dnia (22.04) miłośnicy teatru mogli wziąć udział w wydarzeniu pt. Improwizowany Szekspirek w polsko-czeskim wykonaniu. Były Impro Dubbingi i inne atrakcje. Wszyscy świetnie się bawili, i publiczność i aktorzy.

Należy podkreślić sukces dziewczynek z grupy PW Dance! „Dansiaki” z Bakary zdobyły III miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego „Wrocławskie talenty”. Gratulujemy niesamowitego występu. Kolejna grupa młodych tancerzy z PW Dance godnie reprezentując Bakarę, wzięła udział w widowisku teatralno-tanecznym „Międzyczasy – międzyświaty” podczas którego na scenie koncertowej Polskiego Radia Wrocław zaprezentowało się około 70 tancerzy z różnych szkół tańca.

Seniorzy, też wykazują się aktywnością oraz inwencją organizując w swoich klubach spotkania okolicznościowe, autorskie i muzyczne z osobami o dużym dorobku artystycznym, jak i amatorów. Malarka i poetka Ewa Jednoróg poprowadziła dla seniorów autorskie zajęcia edukacyjne przybliżając sylwetki Mikołaja Kopernika i Aleksandra Fredry z racji ogłoszenia obchodów ich Roku. Kolejnymi kwietniowymi gośćmi klubu seniora Bakara były dwie malarki, ale też piszące prozę i poezję. Beata Sielicka układa teksty piosenek, które wykonywała przy akompaniamencie ukulele, a Izabela Degan, to tworząca i mieszkająca w Niemczech poetka, pisarka i dziennikarka, która czytała seniorom swoje wiersze, a także ciekawie opowiadała o sobie i swojej twórczości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kliknij, aby odsłuchać zaznaczony tekst!