Listopad i grudzień to w Bakarze bardzo pracowite miesiące. Działo się bardzo dużo, zaczynając od Bakariady 3, a kończąc na Wigilii dla Seniorów. Pozwólcie, że wymienimy choć te większe wydarzenia, a było tak:

06.11.2021
Odbyło się nasze wielkie coroczne wydarzenie, czyli Bakariada 3. Był to przegląd twórczości artystycznej, koncert, wernisaż i okazja do spotkania i obcowania ze sztuką.

10.11.2021
Obchody rocznicy 11 listopada, w zdjęciach zobaczycie nasze liderki i jednocześnie wolontariuszki podczas świętowania 11 listopada w Klubie Seniora (Barbara Majewska i Irena Rozwandowicz).

17.11.2021
Spotkanie z Ryszardem de Teisseyre i prezentacja jego filmu z podróży rowerowej po Bałkanach.

18.11.2021
Wieczornica międzypokoleniowa przygotowana przez Harcerzy ze Szczepu „Nysa” i CKiE Bakara. Wystąpili: Chór Bakara, Harcerze i Zuchy, a prezentację multimedialną i rys historyczny przedstawił wrocławski redaktor i wodzirej Pan Wojciech Mach.

19.11.2021
Dobrze układająca się współpraca z okolicznymi szkołami, biblioteką, owocuje wspólnymi inicjatywami skierowanymi do młodzieży i dorosłych, jak np. zrealizowany w tym miesiącu projekt przeciwdziałający wykluczeniu pt.: „Żywa Biblioteka”.

W ramach naszej współpracy z organizacjami i placówkami kultury, Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek sfinansowała Chórowi Bakara cykl specjalistycznych warsztatów, a prowadzi je Pani Martyna Witowska, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu.

A w grudniu? Nie tylko Mikołaje: PW Dance Bakara – dla naszych tańczących dzieci, potem dla RO SM Metalowiec Nr 1 i 2 oraz „wigilie” w małych, osobnych grupach senioralnych PZERiI Nr4 i Klubie Seniora Bakara, w tym roku nie zapraszaliśmy gości, ale myślami, jesteśmy z Wami.

01.12.2021
Andrzejki w Klubie Seniora, trochę potańczyliśmy, a zamiast wróżb, pośmieliśmy się z wierszy, które nasza koleżanka klubowa Iza Król przygotowała do wylosowania każdemu z uczestników zabawy.

07.12.2021
Odbyło się otwarte spotkanie autorskie z Agathą Rae, autorką książki „Polki i Polacy w pracy”. Jej rozmówcy to osoby pochodzące z Wrocławia, zawodnik lacrosse oraz producent jazzowy, a spotkanie poprowadziła dziennikarka. (Promocja prowadzona przez Dom Książki z Warszawy).

09.12.2021 odbył się wernisaż wystawy Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków, ubogacony występami wokalno- instrumentalnymi, między innymi naszego zespołu „Wroclive”.

Dziękujemy z serca za współpracę naszym Przyjaciołom i Darczyńcom, życzymy na Święta Bożego Narodzenia i cały nadchodzący 2022 Rok – wszystkiego co najlepsze.

Zobaczcie sami jak to wyglądało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.