Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie pt. „Muzyka z ekranu – największe przeboje muzyki filmowej”. Jest to koncert w ramach projektu „Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku”. Odbędzie się w CKiE Bakara przy ul. Różanej 4-6 w dniu 16 czerwca 2023 o godzinie 18.00.

Bezpłatne wejściówki można odebrać w biurze Bakary od 01 czerwca 2023, aż do wyczerpania miejsc (liczba wejściówek ograniczona).

Wykonawcy:
Kwartet smyczkowy PAKAMERA

Program:
Koncert z najpiękniejszymi i najpopularniejszymi melodiami z dużego i małego ekranu. W programie znajdą się melodie m.in. z filmów: Ojciec Chrzestny, Amelia, Zapach kobiety, Harry Potter, Trędowata, Psychoza, Noce i dnie, Dziecko Rosemary i wiele innych.

Koncertowi towarzyszyć będzie prelekcja edukacyjna.

O zespole:
Kwartet Smyczkowy Pakamera tworzą artystki związane z Wrocławską Orkiestrą Kameralną NFM Leopoldinum. Podczas wieloletniej współpracy z tym renomowanym zespołem miały okazję doskonalić umiejętności w zakresie kameralistyki pod okiem wybitnych postaci sceny muzycznej – Ernsta Kovacica, Jerzego Maksymiuka, Güntera Pichlera i wielu innych.

Zespół Pakamera charakteryzuje otwartość na różne gatunki muzyczne – wykonuje muzykę klasyczną i współczesną, nie stroni też jednak od muzyki rozrywkowej. Artystki tworzące kwartet mają w swoim dorobku dużą liczbę nagrań dla potrzeb kina, teatru i telewizji oraz kooperacje z wykonawcami muzyki popularnej.

Łączące muzyków zamiłowanie do sztuki filmowej zaowocowało powstaniem projektu „Muzyka z ekranu”. Kwartet prezentował muzykę filmową między innymi podczas festiwalu Sensacyjne Lato Filmów w Kołobrzegu oraz American Film Festival we Wrocławiu.

Inspiracją dla działalności zespołu jest chęć propagowania muzyki poważnej. Kwartet ma w swoim repertuarze wiele arcydzieł kameralistyki polskiej i światowej, chętnie prezentuje też lżejsze oblicza klasyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.