Click to listen highlighted text!
Rok Kobiet 2023

Czwartek 3 listopada 2022 był w Bakarze dniem szczególnym. Zakończyliśmy Rok Kobiet objęty patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia. O godzinie 11:00 przywitaliśmy gości, a Prezes Zarządu SM Metalowiec podsumował Rok Kobiet i zaprosił na scenę Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, który po krótkim wystąpieniu wręczył wyróżnionym Kobietom upominki w postaci wygrawerowanych szkatułek i medali.

Prezydent Jacek Sutryk oficjalnie zainaugurowała Bakariadę 4 symbolicznie przecinając wstęgę otwierającą część artystyczną.

O godzinie 12:00 wystąpił tenor z Ukrainy pan Nazar Tatsyshyn, który zachwycił wszystkich swoim głosem, a śpiewał po włosku, ukraińsku, angielsku i polsku. Następnie Katarzyna Nowak wprowadziła słuchaczy w klimat piosenki francuskiej niezwykłym, delikatnym głosem przy własnym akompaniamencie gitarowym. Piosenkę Bułgarską zaprezentował Dimczo Angelow, a hiszpańską Jose Luis Sosa Estanga z udziałem zespołu Terra. Na zakończenie wystąpił duet polsko ukraiński, Marian Tarnowski i Wiktor Kuzniecow (gitara i skrzypce), którzy znanymi, angielskimi i polskimi rockowymi przebojami sprzed lat porwali w końcu wszystkich do tańca.

Około godziny 13:30 zaprosiliśmy gości na lunch, a chwilę po godzinie 14:00 wydarzenie dobiegło końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kliknij, aby odsłuchać zaznaczony tekst!