W sobotę 5 listopada wystartowała czwarta już odsłona Bakariady w CKiE Bakara. Tym razem motywem przewodnim był międzykulturowy charakter Wrocławia, zakończenie Roku Kobiet w SM Metalowiec. Wszystko pod hasłem przewodnim „My Wrocławianie”.

Od 15:00 do 16:00 zapraszaliśmy uczestników na warsztaty teatralne, poetyckie, naukę języka koreańskiego oraz jedzenia pałeczkami, a także nauka języka bułgarskiego połączona z rękodziełem – marteniczki.

O 16:00 Pani Eleonora Maras oficjalnie otworzyła Bakariadę 4 i zaprosiła na wystawę prac artystycznych nadesłanych na konkurs w kategoriach: fotografia, malarstwo, poezja i rękodzieło. Po krótkim wstępie, na sali widowiskowej  nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów  zwycięzcom poszczególnych kategorii oraz osobom wyróżnionym przez przedstawicieli Zarządu, Rady Nadzorczej  oraz Rad Osiedlowych Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec.

Od godziny 17:00 na scenie zawitali artyści: Zespół Wroclive rozpoczął piosenką „My Wrocławianie”, następnie piosenkarka Agnieszka Buczak (śpiewająca po grecku), piosenkarz Paweł Wojciechowski (śpiewający po angielsku), tancerze hip-hop, których prowadzi Damian Ostrzyżek w swoim Dance Studio. Zaprezentował się międzynarodowy zespół TERRA i Dimczo Angelow, a Pani Krystyna Kadlewicz – Przewodnicząca Zarządu Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego zorganizowała wystawę tradycyjnych strojów dolnośląskich i przygotowała prezentację o społeczności niemieckiej we Wrocławiu. Uczestnicy bawili się do godziny 19:00 przy muzyce „na żywo”, a następnie mieli okazję spróbować specjałów przygotowanych przez Fundację ANIMADA.

One thought on “Bakariada 4 – dzień pierwszy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.