Ruszyliśmy w Bakarze na podbój „Kuchni Świata”! Jose – Wenezuelczyk mieszkający we Wrocławiu, spełniając swoje marzenie, zaprasza do projektu związanego z gotowaniem: seniorów, dorosłych i młodzież na międzypokoleniowe warsztaty kulinarne. Realizujemy je wspólnie w CKiE Bakara. Odbyło się już pierwsze z pięciu spotkań poświęconych nie tylko poznawaniu potraw z różnych krajów, ale również samych tych krajów, ich historii, zwyczajów, kultury.

W minioną sobotę poznawaliśmy kuchnię meksykańską. Burritos – od początku do końca został przygotowany i potem degustowany. Przy konsumpcji zapadła cisza, nikt nie rozmawiał – wszyscy zajadali pyszną potrawę. Mieliśmy prawdziwego kucharza z Meksyku, który mimo młodego wieku zadziwiał wszystkich precyzją i doświadczeniem.

Jednym słowem – wszystko było super! Przed nami, jeszcze w listopadzie, kuchnia chińska. W nowym roku na kolejne 3 spotkania, już zapraszamy i zachęcamy również inne osoby do uczestnictwa w tych zajęciach. Ilość miejsc jest ograniczona, więc miłośników gotowania oraz nowych smaków prosimy o szybką decyzję.

Projekt dostał dofinansowanie od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” z Warszawy oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

             

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.