Nowy rok pracy Centrum Kultury i Edukacji Bakara naturalnie zbiega się z rokiem szkolnym i nic dziwnego, bo w tym okresie wzrasta zainteresowanie proponowanymi przez nas zajęciami. Podczas wakacji w półkoloniach zorganizowanych dla ukraińskich dzieci (w czterech tygodniowych turnusach) wzięło udział blisko 120 osób. Eksperymenty, zajęcia z robotyki, 3 posiłki dziennie i zabawy na powietrzu dawały im wypoczynek i radość.

Dla dorosłych w okresie wakacji rozpoczęły się i nadal trwają (do końca roku bezpłatne) zajęcia gimnastyczne NTM. Zapraszamy do korzystania z nich w pon. i śr. od 10.00 do 11.00. We wtorki od października, w tych samych godzinach 10.00-11.00, w promocyjnej cenie rozpoczną się zajęcia z tańca Latino Solo prowadzone przez wspaniałą instruktorkę – zdrowie i zabawa w jednym! Gorąco zachęcamy.

Odbywają się stałe zajęcia: z gier planszowych, jogi, Tai chi, ping-ponga, Qigong, próby zespołów muzycznych, teatralnych, indywidualnego śpiewu, kluby dla seniorów, samoobrona i inne, jak np.: taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a wkrótce w poniedziałki i piątki z j. angielskiego.

29 i 31 sierpnia z przestrzeni naszej placówki korzystała ekipa telewizyjna wraz z aktorami nagrywając scenki do znanych seriali.

1 września odbył się wernisaż wystawy malarskiej Pani Krystyny Zalewskiej z Trzebnicy. Niezwykle wypracowane dzieła, które można oglądać tylko do 20-go września, emanują ciepłem i radością. Autorka była szczęśliwa, goście dopisali, a po tradycyjnym poczęstunku odbył się jeszcze koncert naszego zaprzyjaźnionego zespołu J&B, który swoją grą porwał uczestników nawet do tańca.

Wreszcie „Muralowa Opowieść” na elewacji. Na przełomie sierpnia i września, na Bakarze powstał „kosmiczny” mural dzięki wygranemu konkursowi i otrzymanemu dofinansowaniu. Projekt Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030. Do współtworzenia Muralu zaprosiliśmy i zaangażowaliśmy społeczność lokalną: uczestników zajęć z Bakary, dzieci, instruktorów, seniorów, sąsiadów, dzieci ze żłobka, harcerzy oraz wszystkich chętnych, którzy się zgłosili. 10.09.2022 o godz. 12.00 podczas Pikniku przy Bakarze, uroczystego odsłonięcia Muralu w imieniu Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec dokonał przewodniczący Rady Osiedla Nr 1 Pan Stefan Więckowski. Było mnóstwo towarzyszących atrakcji, gier i zabaw, występy zespołów muzycznych, teatru i grupy tańca z Bakary. Nie zabrakło niezawodnej organizacyjnej pomocy od naszych Przyjaciół, RO Nr1 SM oraz zaprzyjaźnionego żłobka „Skrzaty”, a także słodyczy: lodów, gofrów, kawy i herbaty.

Kolejny nasz projekt „Kuchnie Świata” dostał dofinansowanie z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności dzięki Towarzystwu „ę” z Warszawy. Jest to działanie wpisujące się w ogólnopolski program aktywizujący osoby starsze – „Seniorzy w Akcji”. Ponieważ zaczynamy już realizację w drugiej połowie października, Miłośników nowych smaków zapraszamy do zgłaszania się i gotowania w Bakarze – ilość miejsc ograniczona.

Wydarzenia jednorazowe, a polecane przez nas w tym miesiącu – otwarte i za darmo:

  1. spotkanie z prawnikiem 21 września o g. 12.00 (mowa będzie o oszustwach, zabezpieczeniach, testamentach i in.),
  2. 22 września odbędzie się wernisaż jednodniowej, poplenerowej wystawy, a gościć będziemy u nas europejskich malarzy zaproszonych na plener we Wrocławiu.
  3. 23 września odbędą się dwa spektakle teatralne pt. „Jestem czysty”. Jest to sztuka na którą będą rozdawane bezpłatne wejściówki. Opowiada ona historię o wychodzeniu z uzależnień, a kierowana jest do starszej młodzieży oraz dorosłych.
  4. 8 października Seniorka z naszego Klubu Seniora organizuje swój jubileuszowy (5 lat twórczości) wernisaż wystawy malarskiej połączony z koncertem.

Przypominamy o zgłaszaniu na stronie www.bakara.pl Państwa prac malarskich, fotograficznych, poezji i rękodzieła na listopadowy Przegląd w ramach Bakariady 4! Zbliża się też zakończenie w SM Metalowiec Roku Kobiet, objętego honorowym patronatem przez prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka – będą koncerty, warsztaty i prezentacje międzynarodowe.

Warto śledzić program zajęć oraz naszą ofertę wynajmu Sal na www.bakara.pl, FB lub na plakatach i tablicach ogłoszeniowych Bakary, bo dzieje się ciekawie i dużo! Serdecznie zapraszamy do aktywności kulturalno-rekreacyjnej w naszej placówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.