Spektakl teatralny pt. „Jestem czysty”, 23 września 2022 o godzinie 17.00 oraz powtórka o 19.00 w CKiE Bakara. Spektakl przeznaczony jest dla starszej młodzieży i dorosłych, wstęp wolny.
W kwestii grupy docelowej spektaklu – jest określona jako otwarta od wieku 14 wzwyż. Nie jest to tytuł dla dzieci, ale dla młodzieży nadaje się idealnie (ma charakter profilaktyczno-edukacyjny).

Streszczenie: Tymek od dłuższego czasu jest czystym narkomanem. Uczęszcza na spotkania grupy Anonimowych Narkomanów i wiedzie zwyczajne życie. Wszystko zaczyna się komplikować kiedy Laura, jego matka, informuje Tymka o swoim romansie z były dilerem syna. To właśnie wtedy na jaw wychodzą od dawna skrywane sekrety. Tymoteusz opowiada o przemocy panującej w ich domu za sprawą ojca, oraz o gwałtach, jakich dopuścił się nieżyjący już mąż Laury. Matka usprawiedliwiając swoje ciche przyzwolenie na przemoc dzieli się swoją trudną przeszłością, na której cieniem kładzie się wczesna śmierć matki i alkoholizm ojca. Traumatyczna przeszłość staje się dla dwójki bohaterów szansą do oczyszczenia i rozpoczęcia nowego etapu życia. „Jestem czysty” to nie tylko określenie aktualnego stanu byłego narkomana, ale również metafora kondycji, do której bohaterowie dojść mogą tylko poprzez rozliczenie się ze swoją przeszłością oraz akceptację samych siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.