Kolejny dzień Bakariady2 za nami. Tematyką były kolory w muzyce, malarstwie, nastrojach… Odbyły się warsztaty malarskie, które dla Państwa przed kamerą poprowadził artysta malarz Waldemar Szauer. Powstały dwie prace godne mistrza i to podczas prezentowania oraz omawiania procesu powstawania dzieła malarskiego. Adepci tej sztuki, osoby, które zostały tym warsztatem zainspirowane do malowania lub rysowania proszone są o nadsyłanie swoich prac do Bakary na kontakt@bakara.pl – czekają upominki i nagrody dla wyróżnionych oraz zestawy materiałów warsztatowych do malowania.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia było fizyczne spotkanie z dyrygentkami Panią Mirosławą Jura – Żegleń i Eleonorą Maras oraz ich występ. Następnie odbył się wirtualny występ chóru Basilica Cantans (który gościnnie miał wystąpić w Bakarze) i senioralnego chóru Klubu Seniora „Bakara”.

Pierwsza z Pań opowiedziała o swoim chórze, jego historii i osiągnięciach, a także między innymi przybliżyła znaczenie słowa koloratura w muzyce. Mimo, że Panie spotkały się na nagraniu po raz pierwszy, postanowiły zaśpiewać w duecie (bez prób) „od serca” dla swoich chórzystów pozostających przez COVID w domach i zadedykować im wiązankę piosenek patriotycznych, z którymi zapewne w tym czasie koncertowały by w wielu miejscach Wrocławia.

Niech przyjaźń i serdeczna pamięć nadaje kolorów tym szarym, trudnym dniom, napawa nadzieją, że będzie dobrze i niezadługo spotkamy się na naszych wyczekiwanych próbach!

Zapraszamy już na kolejne wydarzenie planowane 20-go listopada zabarwione przygodę z fotografią, piosenkami turystycznymi mówiącymi o pięknie przyrody, miłości i nie tylko… będzie może romantycznie? Spotkajmy się.

One thought on “Kolorystyka i Koloratura”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.