W sobotę 10 września w godzinach 11-14 odbył się piknik przy Bakarze dla społeczności lokalnej, członków SM Metalowiec, zwłaszcza sąsiadów Centrum Kultury i Edukacji Bakara. W pikniku uczestniczyły dzieci z rodzinami, seniorzy, młodzież, harcerze i studenci, zespoły: tańca, muzyczny, teatralny i śpiewający gitarzyści.

Zarząd Spółdzielni na pikniku reprezentowali przedstawiciele Rady Nadzorczej, którzy przecinając w samo południe wstęgę, symbolicznie dokonali „odsłonięcia” muralu. Przy pięknej, słonecznej pogodzie mural prezentował się wspaniale i stał się tłem do pamiątkowych zdjęć dla zaproszonych gości, pracowników, występujących grup, rodzin oraz animatorów – naszych przyjaciół, którzy nas wsparli logistycznie oraz wspaniale prowadzili gry i zabawy. Ufundowali też dzieciom nagrody.

Było też stanowisko do strzelania z łuku, które zabezpieczali harcerze. Od Właścicielki sąsiadującego z nami żłobka natomiast otrzymaliśmy różności: poczęstunek, napoje, materiały i nagrody oraz serdeczną pomoc jej personelu. Food Truck serwował kawę, herbatę, naturalne lody, gofry itp., a obok harcerze smażyli naleśniki, zaś seniorzy częstowali uczestników pikniku upieczonym ciastem! Było radośnie, ciekawie i ciepło z powodu aury i panującej atmosfery. Dziękujemy przybyłym gościom i wszystkim zaangażowanym w organizację i pomoc, zwłaszcza Administracji za przygotowanie terenu i Radzie Osiedla Nr 1 SM Metalowiec. Pawilony ogrodowe udostępniła nam dyrekcja SP 109 – dziękujemy. Wreszcie chcemy wyrazić wdzięczność artystom Malarzom! Projektantowi, realizatorom oraz plastykom – amatorom, którzy wzięli udział w warsztatach.

Świetnie się spisali Panowie z firmy Dragon, którzy błyskawicznie przygotowali rusztowania i ścianę pod mural, wykonując wszystko terminowo. Fundusze na realizację muralu otrzymaliśmy po przystąpieniu do konkursu. Nasz pomysł bardzo się spodobał.

Jest to Projekt Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030″

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.