W niedzielę 6 listopada tak jak dzień wcześniej rozpoczęliśmy Bakariadę 4 warsztatami o godzinie 15:00. Tym razem było to: origami – japońska sztuka składania papieru, tradycyjne arabskie tatuaże henną oraz z makijaż. Warsztaty były raczej tematycznie dedykowane Paniom, w końcu Zakończenie Roku Kobiet zobowiązuje, ale i Panowie znaleźli coś dla siebie.
Od godziny 16:00 wystartował program artystyczny. Rozpoczęliśmy występem chóru Bakara. Następnie oglądaliśmy występy hip-hop przygotowane tak jak dzień wcześniej przez Dance Studio DO. Pani Marwa, które prowadziła warsztaty tatuażu opowiedziała o społeczności muzułmańskiej we Wrocławiu. Kolejną atrakcją był występ grypy Szczęśliwi w Tańcu. Pani Eleonora Maras też pokazała nam dwa tańce żydowskie, które tańczyliśmy wspólnie z uczestnikami Bakariady 4. Jose Luis Sosa Estanga – Wenezuelczyk, opowiadał o kulturze latynoamerykańskiej i poprowadził krótki kurs salsy w ramach latynoterapii. Kolejnym punktem była prezentacja kultury bałkańskiej, śpiew i nauka tańca bułgarskiego oraz greckiego. Wysłuchaliśmy przepięknego występu solowego saksofonisty pana Andrzeja Walusa.
Na koniec od 18:30 do 19:00 zespół pana Mariana Tarnowskiego zagrał kilka utworów tanecznych, a uczestnicy w międzyczasie mogli częstować się kolejną porcją smakołyków przygotowanych przez Fundację ANIMADA.
Na zakończenie Pani Eleonora Maras podziękowała ze sceny za wsparcie imprezy przez Gminę Wrocław, za pomoc Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec oraz Rady Osiedla Nr1 ze Spółdzielni, a następnie wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, oraz artystom za udział w Bakariadzie 4. Nie zabrakło także podziękowań dla całego zespołu Bakary i wolontariuszy: Ireny Rozwandowicz, Barbary Mikołajczyk, Janiny Gmyrek, Piotra Ferenca, Justyny Paluch, Barbary Sikory.
Na tym zakończyła się Bakariada 4. Zapraszamy w przyszłym roku na jubileuszową 5 odsłonę, na której swoją obecność zapowiedział Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Bakariada – wspaniałe, z rozmachem i w bardzo dobrym stylu, zorganizowane święto Centrum Kultury Bakara. Międzynarodowe, międzykulturowe, wielowątkowe i niezwykle radosne spotkanie ludzi, których łączy ciekawość wrocławskich spraw, rozwój osobisty, muzyka, malarstwo, fotografia i poezja. Nie jestem uczestnikiem spotkań w Bakarze, tym jest mi miłej i pragnę serdecznie podziękować za wyróżnienie moich myśli poetyckich i docenienie konkursowego utworu. Życzę Pani dyrektor Eleonorze Maras oraz całemu, bardzo sprawnie działającemu Zespołowi Bakary wielu sukcesów i satysfakcji. Jesteście potrzebni. Dziękuję!