Spółdzielnia Mieszkaniowa „Metalowiec” we Wrocławiu zdobyła 2 miejsce w kategorii kultura i edukacja za „Remont i modernizację Domu Kultury Bakara”.

W Spółdzielni od początku istnienia prowadzona była na szeroką skalę działalność społeczno-wychowawcza (obecnie integracyjno-kulturalno-oświatowa). W 1973 r. rozpoczął działalność klub „Bakara”, w którym często odbywały się imprezy nawet o charakterze ogólnomiejskim (słynne nocne spotkania literackie). Ze względu na stan techniczny klubu oraz plany zwiększenia działalności kulturalnej, Spółdzielnia podjęła decyzję o modernizacji ww. obiektu. Ze względu na znaczne koszty inwestycji (ok. 6,5 min zł) oraz finansowanie inwestycji jedynie ze środków członków spółdzielni, inwestycja została zrealizowana etapowo – ostatni etap został rozpoczęty w 2010 r. i zakończony w 2012 r.

 

 

Zakres całej inwestycji obejmował m.in.:

  • zabudowanie dziedzińca obiektu pierwotnie wybudowanego w rzucie przypominającym literę C, w wyniku którego powstała duża sala konferencyjno-widowiskowa,
  • wybudowanie nowych klatek schodowych,
  • dostosowanie obiektu dla osób niepełnosprawnych (rampy, dźwig osobowy),
  • kompleksowe docieplenie elewacji całego obiektu i całkowitą wymianę okien obiektu,
  • wybudowanie 35 miejsc postojowych oraz zagospodarowanie terenu zewnętrznego obiektu, w tym nowe chodniki i schody zewnętrzne do obiektu.

Obecnie Centrum Kultury i Edukacji „Bakara” jest w pełni nowoczesnym budynkiem o powierzchni całkowitej 2 086 m2, kubaturze 8 967 m3, posiadającym dużą salę na 150 osób wyposażoną w klimatyzację oraz w pomieszczenia towarzyszące (m.in. kuchnię, szatnię, nowe sanitariaty), salę do działalności klubu komputerowego, szkoły tańca, klubu rencistów i emerytów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *