W sobotę 6 listopada 2021 mieliśmy ogromną przyjemność gościć artystów, urzędników, VIP-ów oraz mieszkańców Wrocławia na BAKARIADZIE 3, którą już od 2019 roku organizuje Centrum Kultury i Edukacji Bakara.

Rozpoczęliśmy spotkanie o godzinie 16.30, oficjalnym otwarciem wernisażu prac nadesłanych na przegląd artystyczny – wyniki pracy możecie zobaczyć tutaj. Na otwarciu obecny był Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Marcin Krzyżanowski oraz były Prezydent Wrocławia Pan Stefan Skąpski.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi zaprezentowano sylwetki uczestników przeglądu artystycznego, a następnie goście zostali zaproszeni na warsztaty tematyczne, które trwały od godziny 17.00 do 18.00. Każdy z gości miał możliwość uczestniczenia w jednym lub więcej niż jednym warsztacie. Do wyboru były cztery kategorie:

  1. rękodzieło – prowadziła Barbara Sikora
  2. taniec – prowadziła Paulina Wojtyłło
  3. poezja – prowadziła Justyna Paluch
  4. teatr – prowadził Piotr Ferens

Od 18.00, czyli już po zakończeniu warsztatów goście przeszli na mały poczęstunek przygotowany przez podopiecznych Fundacji Animada oraz zaprzyjaźnioną cukiernię „Nugat”.

Około godziny 18.45 w sali konferencyjnej odbyło się oficjalne wręczenie nagród dla uczestników przeglądu artystycznego. Nagrody wręczali Pan Jerzy Kruk – prezes SM Metalowiec i Pan Wojciech Wąs – przewodniczący Rady Nadzorczej SM Metalowiec.

W KATEGORII MALARSTWO

I MIEJSCE
Oksana Gordiiko – „Świeżość Poranka”

II MIEJSCE
Barbara Zarychta – „Odpoczynek”

III MIEJSCE
Marta Łąk – „Kobieta z kwiatkiem”
Teresa Błądek – „Pianistka”

WYRÓŻNIENIA
Irena Bigosińska – „Babie lato”
Barbara Młynarczyk – „Baletnica”
Karolina Pierchała – „Twarz przysłonięta”
Marta Damińska – „Sadzawka”
Ewa Jednoróg – „Nigeryjka”

W KATEGORII FOTOGRAFIA

I MIEJSCE
Anna Jakubczyk-Krzemianowska – „Kiedy parasolka staje się parasolem”
Anna Jakubczyk-Krzemianowska – „Wystawa w deszczu 2”

II MIEJSCE
Michał Dębiński – „Piękna Pani Iza w kapeluszu”

III MIEJSCE
Izabela Monika Bill – „Venus z fontanny”

WYRÓŻNIENIE
Anna Jakubczyk-Krzemianowska – „Krople życia”

W KATEGORII POEZJA

I MIEJSCE
Julia Mazur

II MIEJSCE
Aleksandra Raczyńska

III MIEJSCE
Weronika Pasek
Agnieszka Mikuła

WYRÓŻNIENIA
Wiktoria Jodkowska za wiersz „Ścieżka”
Anna Paciorek za wiersz „Ubrana we włosy”

Przy tej okazji Pan Łukasz Osypiński jako przedstawiciel Gazety Prawnej wręczył prezesowi Spółdzielni SM Metalowiec nagrodę „Dobra Spółdzielnia”. Jako uhonorowanie dobrych praktyk i działań na rzecz mieszkańców.

Po wręczeniu nagród około godziny 19.00 mieliśmy ogromną przyjemność oglądać występy artystów, a byli to saksofonista Pan Andrzej Walus, tancerka baletu Opery Wrocławskiej Pani Magdalena Kurilec-Malinowska, para tancerzy Tango Państwo Agata i Tomasz Kozłowscy, gitarzysta Pan Jerzy Brodziński. Na koniec na występ dała się też namówić dyrektorka CKiE Bakara Pani Eleonora Maras.

Finałem BAKARIADY 3 był koncert zespołu „Za Horyzontem”, który przygotował dla nas wspaniałą podróż przez morza i oceany śladami odważnych kobiet, miłości, tęsknoty i przygód. Koncert rozpoczął się około godziny 20.00 i zakończył się po bisie parę minuto po godzinie 21.00.

Na zakończenie Pani Eleonora Maras podziękowała gościom za obecność, artystom za występy i całemu zespołowi CKiE Bakara za pomoc w organizacji BAKARIADY 3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *